Banner 2 Banner 3 Banner 4

Historia

Amerykańska firma ARCTIC CAT / TEXTRON jest jednym z największych producentów quadów, side by side-ów i skuterów śnieżnych na świecie.

Jej dzieje zaczęły się zapisywać w pięćdziesiątych latach zeszłego stulecia, kiedy to David Johnson i bracia Edgar oraz Allan Hetteen wspólnie otworzyli działalność gospodarczą w Minnesocie. Ci dwaj mężczyźni zbudowali, a następnie zaczęli produkować unikalny pojazd, którego świat nie znał do tej pory – pojazd, który był w stanie jeździć po śniegu. Ich wspólna firma otrzymała nazwę Polaris Industries, w późniejszym czasie nazwa ta uległa zmianie. Edgar Hetteen, uznawany za ojca skuterów śnieżnych, krótko potem opuścił niniejszą firmę, a w 1961 r. założył własną, którą w 1962 r. nazwał Arctic Enterprises. Nowa firma wyprodukowała pierwszy skuter śnieżny w 1962 r., a był to pierwszy skuter ze silnikiem na przodzie. Firma spotężniała, powiększyła się i przetrwała również ciężkie czasy lat osiemdziesiątych, kiedy to otrzymała nową nazwę Arctco.

Następnie pomyślnie kontynuowano produkcję skuterów śnieżnych, a w 1996 r. firma zmieniła swą nazwę na aktualną Arctic Cat.

Arctic Cat zaprezentował pierwszego quada w październiku 1995r. Był  to model Bearcat 440, który  bardzo szybko zyskał miejsce na rynku, przede wszystkim dzięki swym wyjątkowym właściwościom, jak na ową dobę bardzo wysokiemu prześwitowi oraz zawieszeniu o długim skoku. W ciągu następnych lat Arctic Cat wstąpił  na drogę szybkiego rozwoju, ciągłego postępu oraz znaczących modernizacji swych quadów, za które uzyskał wiele nagród, uznań i tytułów.

W 2001 r. firma świadoma wagi rynku europejskiego, opatrzyła swe quady homologacją europejską, a następnie Arctic Caty zaczęły się sprzedawać w takim tempie, że Arctic Cat otworzył centralę europejską w Austrii.

Obecnie Arctic Cat produkuje 30 modelów czterokołowców i UTV.

           

      

    

                   

                   

                                                                               

Strona internetowa producenta:

www.arcticcat.com

Menu główne
Čtyřkolky Side By Side Sněžné skútry

Příslušenství a doplňky

ASP Group Distributing

Oficjalny importer
produktów amerykańskiej firmy
ARCTIC CAT w Polsce

Facebook

www.aspgroup.pl

Ta strona wykorzystuje pliki cookie. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich użycie.     OK   Więcej informacji.